Продажба!

EMBRYOLISSE CREME FLUID 500ML

960ден

Embryolisse Crème Fluid – Повеќенаменско хранливо млеко, 500мл

1 на залиха

Категорија: ,

Опис

Лесна нега за интензивна хидратација и исхрана на кожата.

Формулата содржи хидратантни и хранливи состојки од природно потекло: ши путер, алое вера, пчелин восок, протеини од соја, есенцијални масни киселини и витамини за интензивна нега. Делува хранливо, ја задржува хидратацијата и овозможува заштита. Кожата е свиленкаста и мека. Текстурата е лесна и брзо се апсорбира.

Дерматолошки тестирано. Без парабени.

Употреба: Практичен повеќенаменски производ за лице и тело. Како дневна или ноќна нега нанесете на чиста и сува кожа. Како нежен чистач, нанесете на тупфер и исчистете ја кожата. Може да се користи за нега на кожа после сончање и после бричење. Наменето за сите типови на кожа и за чувствителна.

Brand

Embriolysse