Продажба!

EMBRYOLISSE OSVEZUVACKI CVETEN TONIK

668ден

Embryolisse Eau de Beauté Rosamélis – Освежувачки цветен тоник, 200 мл

1 на залиха

Категорија: ,

Опис

Нежно ја чисти и тонизира кожата.

Збогатен со комбинација од четири цветни води: роза, цвет од портокал, сничец и хамамелис, ја хидрира и ревитализира кожата. Со 99% состојки од природно потекло. Прочистува, освежува и тонизира оставајќи ја кожата хидрирана и свежа.

Соодветен за сите типови на кожа. И за најчувствителната.

Без алкохол. Без парабени. Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

Употреба: Како чистач за лице и отстранувач на шминка, нанесете на тупфер и исчистете го лицето наутро и навечер. Како освежувачки тоник, распрскајте на чиста кожа без измивање. Може да се користи за фиксирање на шминка.

Brand

Embriolysse